Nejčastější otázky

1. Proč rekonstruovat svou elektroinstalaci?

Původní elektroinstalace ve starších nemovitostech je na dnešní nároky spotřebičů poddimenzovaná. Vyjímkou není, kdy všechny zásuvky v bytě jsou napájeny z jednoho jističe. V takovém případě stačí zapnout dva větší kuchyňské spotřebiče a vypadne Vám elektřina. Další nevýhodou je, že v dřívějších dobach se používali hliníkové rozvody, který se v kontaktech rád povoluje a vzniká tak vysoký elektrický odpor. Pokud nedochází k údržbě nebo včasné rekonstrukci, situace může eskalovat k požáru či nebezpečným stavům kdy se na kostře spotřebiče objeví životu nebezpečné napětí. Nemluvě o tom, že takové nemovitosti disponují pouze několika málo zásuvkami na místnost a je třeba používat spousty prodlužovacích přívodů, což bezpečnosti nepřispívá.

2. Zasekat anebo lištovat?

Věčná otázka každého majitele nemovitosti, hlavně té zabydlené. Při zasekávání dochází k nepořádku a k jistému narušení komfortu. Je lepší takovou nemovitost po dobu rekonstukce neobývat. Výhodou však je čistá a schovaná elektroinstalace pod omítkami. Nevýhodou vyšší cena a časová náročnost.
Pokud se rozhodnete pro rekonstrukci pomocí lišt po povrchu omítek, je možno takovou nemovitost s lehkými omezeními obývat, dochází k minimální prašnosti a celková realizace zabere méně času a je o něco levnější. Nevýhodou je však menší estetická hodnota takové instalace.

3. Nevím kolik zásuvek umístit do svého bytu / domu.

Doporučujeme v každé obytné místnosti dát alespoň jednu zásuvku do každého rohu, případně vícerámeček za televizi. V ložnici využijete alespoň jednoduchou zásuvku u každé strany postele k nabíjení mobilních zařízení. V kuchyni norma nařizuje instalovat zásuvku se samostatným jističem ke každému velkému spotřebiči s vysokým odběrem nad 2 kW jako je myčka, pračka, trouba, varná deska. Nad kuchyňskou linkou v pracovní zóně oceníte vícenásobné rámečky pro připojení všech kuchyňských pomocníků.

4. Jak je zajištěna bezpečnost nové elektroinstalace?

Nové elektroinstalace se realizuji v trojžilovém provedení, kdy jeden vodič má čistě ochranný účel a je připojen ke kostře spotřebiče, tím zajišťuje neustále uzemnění a ochranu před nebezpečným dotykovým napětím. Dále je povinnost nainstalovat proudový chránič, který detekuje jakýkoliv únik elektrického proudu mimo obvod, chrání tak před úrazy či nebezpečnými stavy. Veškeré zásuvky, které připojujeme mají kryt s clonkami, ty znemožňují dětem vkládání cizích předmětů do zásuvek. Při revizi také měříme impedanční smyčky, hodnotu uzemnění a deklarované hodnoty u proudového chrániče. Bezpečnost instalace je tak zajištěna vícero způsoby.

5. Nevím jak začít s rekonstrukcí.

Zdá se Vám rekonstrukce elektroinstalace příliš složitá? Nevíte kde a jak začít? Nevíte kolik to bude stát?
Kontaktujte nás pro nezávaznou schůzku, kde nám sdělíte Vaše potřeby. Na místě Vám navrhneme řešení, zakreslíme si kde chcete mít zásuvky, vypínače, světla, spotřebiče nebo jiné komponenty. Změříme velikosti místnosti a zdarma Vám vypracujeme cenovou nabídku.

6. Bojím se nepořádku.

Standardem každé rekonstrukce je závěrečné vysátí všech podlach a ploch od stavebního prachu. Dále jsme schopni zajistit generální úklid, včetně mytí oken, kuchyňské linky, sanity a další, tak abyste mohli nemovitost okamžitě obývat.